Polska Niezwykła. Województwo Lubelskie. Przewodnik + atlas. Wyd. 2022/23

  • Add feedback:
  • Manufacturer: Demart
  • Weight: 0.47 kg
  • Availability: Jeden egzemplarz

  • Price history
  • 30.00 zł

Polska Niezwykła. Województwo Lubelskie. Przewodnik + atlas.

240 stron w kolorze, format: 13 x 23 cm, Wydawnictwo Demart, wyd. III. Warszawa 2022/23

ISBN 978-83-7912-420-6

Polska Niezwykła. Województwo Lubelskie. Przewodnik + atlas.

240 stron w kolorze, format: 13 x 23 cm, Wydawnictwo Demart, wyd. III. Warszawa 2022/23

ISBN 978-83-7912-420-6

 

Polska Niezwykła to seria przewodników, w której proponuje się odwiedzanie miejsc znanych i nieznanych, pokazuje lokalne uroki i klimaty związane z bogactwem kulturowym i przyrodniczym danego regionu.

Lubelszczyzna to obszar o niewątpliwych walorach przyrodniczych. Uroki Polesia i Roztocza, a także przełomy Bugu i Wisły, przyczyniły się do utworzenia na tym terenie aż siedemnastu parków krajobrazowych i dwóch narodowych: Poleskiego i Roztoczańskiego. Wąwozy lessowe, bezkresne łąki i torfowiska, a także urokliwe roztoczańskie „szumy” od dawna przyciągają tu wielu turystów.

Lubelskie od wieków znajduje się na styku kultur: wschodniej i zachodniej i łączy tradycje katolickie, prawosławne, judaistyczne, a także greckie, ormiańskie czy tatarskie. Mozaika kulturowa widoczna jest m.in. w obyczajach i architekturze.

Amatorzy budownictwa świeckiego i sakralnego, a także klimatycznych miast i miasteczek nie poczują się tu zawiedzeni. Wystarczy tylko wspomnieć: Chełm, Guciów, Jabłeczną, Kazimierz Dolny, Kozłówkę, Lublin, Nałęczów, Radruż, Zamość, Zwierzyniec itd., które należą do kanonu turystycznego regionu.

Poznawanie regionu uatrakcyjnią imprezy cykliczne oraz miejsca, w których można zjeść lub kupić regionalne specjały. Na pewno warto wybrać się na szlaki turystyczne i rowerowe posługując się naszym mini przewodnikiem do rozpoznawania wybranych roślin, drzew, ryb, płazów, gadów, ptaków oraz ssaków zawartym w publikacji.