Łódzkie, część południowa. Mapa turystyczna w skali 1:100 000

  • 11.00 zł

Łódzkie, część południowa. Mapa turystyczna w skali 1:100 000.

ISBN 978-83-7605-282-3

Piotr Banaszkiewicz (red.)
Łódzkie, część południowa. Mapa turystyczna w skali 1:100 000.

Mapa dwustronna, wymiary: 68 x 96 cm. Atrakcje krajoznawcze. Szlaki turystyczne piesze, rowerowe, konne i kajakowe, parki krajobrazowe, kilometraż dróg krajowych i wojewódzkich
Wydawnictwo Kartograficzne „Compass”, wyd. II. Kraków 2014

ISBN 978-83-7605-282-3

Obszar Polski centralnej między środkowym biegiem Pilicy i Warty, na południe od miasta Łodzi to dawne księstwo sieradzkie, później Ziemia Sieradzka. Są to okolice: Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Opoczna, Sulejowa i zalewu Sulejowskiego (Sulejowski Park Krajobrazowy), Kamieńska, Przedborza, Radomska, miasta Łodzi, Szadka, Warty, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza, Zelowa, Bełchatowa, Wielunia i Działoszyna.

Treść turystyczna mapy pokazuje przebieg szlaków turystycznych, pieszych, tras rowerowych oraz ścieżek przyrodniczych, spacerowych i dydaktycznych, dzięki czemu można trafić do wielu ciekawostek architektonicznych, historycznych, technicznych, geologicznych, miejsc pamięci.

Zasięg mapy:
Po jednej stronie: miasto Łódź i Koluszki na północy; Radomsko i Przedbórz na południu; Spała i Opoczno na wschodzie; Łódź, Kamieńsk i Radomsko na zachodzie.

Po drugiej stronie: Zgierz i Zalew Jeziorsko na północy; Radomsko i dolina Warty po Działoszyn na południu; Radomsko, Bełchatów i Łódź; Wieluń i dolina Warty po zbiornik Jeziorsko na zachodzie.