Zabytkowe cerkwie Bieszczadów. Mapa w skali 1:125 000 (plik TrekBuddy tar)

  • 15,00 zł

Zabytkowe cerkwie Bieszczadów. Mapa w skali 1:125 000 (plik TrekBuddy tar)

Popularna mapa krajoznawcza. Wymiary 64 x 45 cm. Na okładce zdjęcie cerkwi w Równi.
Oficyna Wydawnicza "Rewasz"; wyd. I. Pruszków 2021.

ISBN: 978-83-8122-039-2

 

Zabytkowe cerkwie Bieszczadów. Mapa w skali 1:125 000 (plik TekBuddy tar)

Popularna mapa krajoznawcza. Wymiary 64 x 45 cm. Na okładce zdjęcie cerkwi w Równi.
Oficyna Wydawnicza "Rewasz"; wyd. I. Pruszków 2021.

ISBN: 978-83-8122-039-2

Pozycja sprzedawana w postaci plików. Po opłaceniu zamówienia na adres mailowy kupującego zostanie wysłany link do pliku mapa-cerkwie-bieszczadow-tar.zip (format obsługiwany przez aplikację TrekBuddy i inne - m.in. Locus) z zawartością. Ze względu na tę formę wysyłki, zamówienia na publikacje cyfrowe muszą być osobne (nie da się ich połączyć w jednym zamówieniu z zakupami papierowych książek i map). W zipie spakowane są zbiory: 1) z cyfrową wersją mapy (plik tar); 2) z pdfem rewersu mapy z opisem krajoznawczym i legendą. 

Mapa obejmuje cały teren polskich Bieszczadów, sięgając daleko na południe w dolinę Laborca na Słowacji oraz obejmując przygraniczne tereny ukraińskich Bieszczadów. Zasięg mapy - patrz ilustracja. Na mapę  naniesiono rzeźbę terenu (poziomice), sieć drogową i koleje, zabudowę, obszary leśne, szlaki turystyczne oraz siatkę współrzędnych geograficznych. Zaznaczono zarówno istniejące, jak i te w ruinie bądź nieistniejące cerkwie. Na terenie Polski istniejące cerkwie wzbogacone są o schematyczne wyobrażenia poszczególnych obiektów. Drewno zaznaczono na brązowo, blachę na szaro, mur na biało, dzięki czemu w sposób jasny i przejrzysty można się zorientować gdzie znajdują się skupiska zabytkowych obiektów i jakiego są one rodzaju.

Na odwrocie wykaz zabytkowych obiektów cerkiewnych w podziale na cerkwie: na terenie Polski, na terenie Słowacji i na Ukrainie. Na terenie Słowacji wymieniono też cmentarze wojskowe z I wojny światowej (zaznaczono je także na mapie).