Pogórze Przemyskie. Pogórze Dynowskie. Mapa 1:50 000. Wyd. 2020

  • 12,00 zł

Pogórze Przemyskie. Pogórze Dynowskie. Mapa turystyczna w skali 1:50 000

ISBN: 978-83-8184-081-1

Wymiary: 96 x 68 cm. Wydanie IV. Kraków 2020

 

Pogórze Przemyskie. Pogórze Dynowskie. Mapa turystyczna w skali 1:50 000

ISBN: 978-83-8184-081-1

Wymiary: 96 x 68 cm. Wydanie IV. Kraków 2020

Mapa dwustronna obejmująca całe Pogórze Przemyskie położone wewnątrz zakola Sanu między rzeką a granicą państwową. Mapa obejmuje też sporą część Pogórza Dynowskiego, bezpośrednio na północ i zachód od doliny Sanu. Precyzyjnie naniesiono szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne, ścieżki dydaktyczne, szlaki kajakowe, obszary chronione oraz inne ciekawostki krajoznawcze i z zakresu usług turystycznych.

Pogórze Przemyskie... Pogranicze dwóch narodów... Kraina burzliwej historii, opustoszałych wiosek, dzikich lasów, zapomnianych cerkiewek. To jakby drugie Bieszczady, wprawdzie bez połonin, lecz także bez masowego ruchu turystycznego, szkolnych wycieczek i kiosków z pamiątkami. Tu znajdują się najstarsze cerkwie na terenie Polski, do położonej tu Kalwarii Pacławskiej pielgrzymują tysiące ludzi, tu możemy zobaczyć pozostałości po jednej z najpotężniejszych twierdz europejskich z czasów I wojny.
Warto odwiedzić Pogórze Przemyskie.

Mapę podzielono na część wschodnią i zachodnią. Część wschodnia obejmuje Bramę Przemyską z Przemyślem i wschodnią częścią Pogórza Przemyskiego z Kopystańką i Suchym Obyczem, fragment Chwaniowa oraz fragment Pogórza Dynowskiego na północ od doliny Sanu z Bukowym Garbem.
Zasięg mapy: Pruchnik, Stubno na północy; Medyka oraz wąski pas za granicą polsko-ukraińską na wschodzie; Jureczkowa, Ropienka na południu; Pruchnik, Krzywcza, Huta Brzuska, Wola Korzeniecka na zachodzie.
Część zachodnia obejmuje zachodnią część Pogórza Przemyskiego (na zach. od szosy Bircza - Sanok) z Piaskową, Krztowem i Wysokiem, najwyższe partie Chwaniowa z Marglem i Gór Słonnych ze Słonnym należących do Gór Sanocko-Turczańskich. Mamy też fragment Pogórza Dynowskiego na zach. od doliny Sanu położony miedzy Dynowem, Dydnią, Sanokiem i Grabownicą Starzeńską oraz na północ od doliny Sanu. Zasięg mapy: Chmielnik, Kańczuga na północy; Nowosielce, Sanok na południu; Pruchnik, Bircza, Trzcianiec na wschodzie; Grabownica Starzeńska, Błażowa, Borek Stary na zachodzie.