Otwock i okolice. Przewodnik. Egzemplarz posprzedażny

  • 30,00 zł

Jacek Kałuszko, Paweł Ajdacki

Otwock i okolice. Przewodnik

ISBN: 978-83-89188-49-6

 

Jacek Kałuszko, Paweł Ajdacki

Otwock i okolice. Przewodnik

ISBN: 978-83-89188-49-6

288 stron formatu B6, 24 strony ze zdjęciami barwnymi, 83 ilustracje czarno-białe, 12 mapek i planików. Okładka miękka ze skrzydełkami; wewnątrz skrzydełek barwny plan Otwocka oraz mapka okolic Otwocka z zaznaczonym przebiegiem znakowanych szlaków turystycznych. Wydanie II poprawione i rozszerzone. Pruszków 2006

Egzemplarz wrócił z księgarni. Nosi ślady przeglądania/użytkowania

Przewodnik opisuje fragment południowo-wschodniego Mazowsza rozciągający się na wschodnim brzegu Wisły od ujścia Wilgi aż po Wawer. Z powodów krajoznawczych opisano jednak Górę Kalwarię i Czersk leżące na zachodnim brzegu Wisły. Na północy przewodnik sięga kolei terespolskiej na odcinku Rembertów - Dębe Wielkie, opisano nadto Okuniew i Długą Kościelną. Wschodni zasięg przewodnika wyznacza rezerwat "Świder". Od południa i wschodu okolice Otwocka nie mają wyraźnej granicy; obszar opisany w przewodniku kończy się na ujściu Wilgi, skraju Garwolina, Hucie Czechy, Dłużewie i Grzebowilku. Na opisanym obszarze jest położony Mazowiecki Park Krajobrazowy. Atrakcją etnograficzną jest region kołbielski, a przyrodniczą doliny Wisły i Świdra. Opisano wszystkie szlaki znakowane w okolicach Otwocka w liczbie 17. Opisano także 5 tras rowerowych, 1 samochodową i 2 przyrodnicze.

Przewodnik składa się z kilku części: najpierw autorzy podają informacje ogólne o regionie, prezentują także wybrane tematy dotyczące najciekawszych miejsc i wydarzeń, zagadnienia kulturowe i przyrodnicze. Dwie następne części to opisy tras pieszych, rowerowych i przyrodniczych. Dzieła dopełnia obszerny, liczący 120 stron słownik krajoznawczy.