Alpy Austriackie t. I

  • 49.00 zł 39.00 zł
Kev Reynolds

Alpy Austriackie. Tom. 1: Rätikon, Grupa Silvretty, Alpy Ötztalskie, Stubajskie i Zillertalskie.

ISBN: 978-83-7136-053-4

 

208 stron formatu B6 + kolorowa wkładka 16 stron. Schematy tras. Tytuł oryginału: Walking in Austria. Tłum. Grażyna Tlaczała. Wydanie I,  Warszawa 2009

Ten dwutomowy przewodnik obejmuje dziesięć grup górskich, które ciągną się ku wschodowi od Rätikonu znajdującego się na granicy z Liechtensteinem i Szwajcarią, po mało znane Karawanki położone w słonecznej Karyntii, częściowo należące do Słowenii. Każda z opisanych grup górskich posiada własną specyfikę, jakis własny urok. Każdą z nich natomiast cechują piękne krajobrazy i znakomite przygotowanie na przyjęcie gości. Liczne szlaki turystyczne umożliwiają piesze wędrówki. Opisane trasy powinny zaspokoić gusta wędrowców o różnym  zaawansowaniu turystycznym, ale bez wątpienia pozostawią uczucie niedosytu. I o to właśnie autorowi chodzi.

Każda z grup górskich została przedstawiona w osobnym rozdziale. Przebieg poszczególnych tras zaznaczono na schematycznych mapach We wstępie do każdego rozdziału zaznaczono jakie szczegółowe mapy topograficzne potrzebne są by przejść opisane szlaki. Podano też szczegóły dotyczące miejscowości w dolinach, dojazdu, bazy noclegowej, informacji turystycznej oraz schronisk.

W tomie pierwszym opisano szlaki w następujących grupach górskich:
- Rätikon (Schesaplana 2965 m)
- Grupa Silvretty  (Piz Buin 3312 m, Dreiländerspitze 3197 m, Gross Litzner 3109 m)
- Alpy Ötztalskie (Wildspitze 3772 m)
- Alpy Stubajskie Zuckerhütl 3507 m)
- Alpy Zillertalskie (Hochfeiler 3509 m)