Wybrzeże Słowińskie. Mapa turystyczna 1:55 000

  • 11.00 zł

Roman Trzmielewski, Tomasz Ślusarczyk (red.)
Wybrzeże Słowińskie. Mapa turystyczna w skali 1:55 000

Mapa jednostronna. Wymiary: 97 x 67 cm. Odcinek wybrzeża od Łeby po Ustkę. Słowiński Park Narodowy. Naniesiono atrakcje turystyczne i przyrodnicze, obszary chronione, zabytki, pobojowiska, szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Siatka GPS.

Wydawnictwo Kartograficzne “Compass”, wyd. I, Kraków 2021

ISBN: 978-83-8184-108-5

Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. To teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.

 

Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże.

 

Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany.

 

Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.

Treść turystyczna mapy pokazuje przebieg szlaków turystycznych, pieszych, tras rowerowych oraz ścieżek spacerowych i dydaktycznych, ważniejsze atrakcje turystyczne oraz rozmieszczenie bazy noclegowej i gastronomicznej.

 

Zasięg

 

Bałtyk na północy; Słupsk i Potęgowo na południu; Wicko i Redkowice na wschodzie; Duninowo i Swołowo na zachodzie.