Leżajsk i wokół Leżajska

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu
  • Waga: 0.28 kg
  • Dostępność: Jest
  • 28,00 zł
Wiesław Ziobro

Leżajsk i wokół Leżajska. Przewodnik

ISBN:978-83-61746-02-7

 

144 strony, wymiary 220 x 125 mm, 200 barwnych fotografii w tekście, zdjęcia archiwalne, plany klasztoru bernardynów w Leżajsku, załączona schematyczna mapka powiatu leżajskiego. Oprawa miękka. Streszczenie w jęz. angielskim i ukraińskim. Wydanie II poszerzone. Rzeszów 2009.

Przewodnik wydany luksusowo, na papierze kredowym. Zawiera opis atrakcji turystycznych i krajoznawczych powiatu leżajskiego, w tym obiektów architektonicznych, placówek gastronomicznych (restauracje, bary), noclegowych (agroturystyka, hotele), ośrodków sportu, stadnin, kapielisk, szlaków turystycznych. Zamieszczono notki biograficzne sławnych ludzi związanych z regionem. Opisano miasto Leżajsk i okolice z miejscowościami: Brzóza Królewska, Brzyska Wola, Dębno, Giedlarowa, Grodzisko Dolne, Jelna, Kuryłówka, Nowa Sarzyna, Ożanna, Przychojec, Sarzyna, Stare Miasto, Wierzawice i Wola Zarczycka.

Ponadto przewodnik zawiera informacje na temat imprez kulturalnych w regionie, ciekawostki dotyczące powiatu leżajskiego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy wędrówek pieszych, jak i rowerowych. Do przewodnika, w kieszonce, dołączona jest mapa powiatu oraz mapy Leżajska i Nowej Sarzyny. Wygodny format, dokładne opisy pozwalają na samodzielne zwiedzanie Leżajska i jego okolic.