Fortyfikacje Świnoujścia. Przewodnik historyczny z mapą

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Wydawnictwo Rajd
  • Waga: 0.19 kg
  • Dostępność: Jest
  • 21,00 zł

Piotr Laskowski
Fortyfikacje Świnoujścia. Przewodnik historyczny z mapą
ISBN: 978-83-60838-10-5

Przewodnik historyczny z mapą; 160 stron formatu A5 (14,5 x 20 cm), oprawa miękka. Mapa załącznikowa okolic Świnoujścia 1 : 26 000. Wydanie II. Warszawa 2013.

Świnoujście to nie tylko pięknie położony kurort, ale także jedna z najważniejszych historycznych twierdz portowych w tej części Bałtyku. Wybitny znawca tego tematu, jakim jest Piotr Laskowski na nowo odkrył świnoujskie zabytki sztuki fortyfikacyjnej i przyczynił się do ich popularyzacji.

A co przewodniku?
- szczegółowe opisy 26 najważniejszych obiektów warownych powstałych w okolicach Świnoujścia w ciągu ostatnich dwóch wieków: począwszy od dobrze znanych pruskich fortów strzegących ujścia Świny, poprzez masywne, betonowe dzieła z początku XX wieku i nowoczesne baterie hitlerowskie, aż po obiekty forteczne zaadaptowane lub zbudowane od podstaw przez Rosjan.
- niemal 200 archiwalnych i nowych zdjęć (większość z nich jest publikowana po raz pierwszy), szkiców, przekrojów i planów sytuacyjnych ilustrujących poszczególne obiekty.
- mapa okolic Świnoujścia w skali 1 : 26 000, na której zaznaczono obiekty zarówno opisane w książce, jak i te pominięte.